RT100KP48CA
MDE Semiconductor Inc
Prodotto No:
RT100KP48CA
Pacchetto:
P600
Descrizione:
TVS DIODE BP 48VRWM 94.3VC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1061A (1.061kA)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.6V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 100000W (100kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series RT100KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 94.3V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V