Casa / Crystals / RT2012-32.768-12.5-TR
minImg
RT2012-32.768-12.5-TR
Raltron Electronics
Prodotto No:
RT2012-32.768-12.5-TR
Descrizione:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Guida per l'utente
Load Capacitance 12.5pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms
Ratings -
Series RT2012
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Raltron Electronics
Frequency 32.768 kHz