RTDW2B-500RF8
Riedon
Prodotto No:
RTDW2B-500RF8
Produttore:
Riedon
Descrizione:
SENSOR RTD 500 OHM 1% 4500PPM
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 100°C
Resistance Tolerance ±1%
Termination PC Pins
RTD Material -
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient 4500ppm/°C
Product Status Active
Resistance @ 0°C 500 Ohms
Series RTDW
Accuracy -
Package / Case Axial
Mfr Riedon
Package Bulk
Current 3 mA