RTW03-35R
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
RTW03-35R
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 3.3V 150W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.09" L x 1.15" W x 3.62" H (180.0mm x 29.2mm x 92.0mm)
Product Status Not For New Designs
Number of Outputs 1
Current - Output 1 35 A
Series RTW
Power (Watts) 150W
Type Open Frame
Efficiency 83%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC