RU1005JR036CS
Samsung Electro-Mechanics
Prodotto No:
RU1005JR036CS
Pacchetto:
0402
Descrizione:
RES 0.036 OHM 5% 1/8W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 36 mOhms
Series RU
Power (Watts) 0.125W, 1/8W