RU3216JR039CS
Samsung Electro-Mechanics
Prodotto No:
RU3216JR039CS
Pacchetto:
1206
Descrizione:
RES 0.039 OHM 5% 1/2W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 39 mOhms
Series RU
Power (Watts) 0.5W, 1/2W