RV4NAYSD500A
Precision Electronics Corporation
Prodotto No:
RV4NAYSD500A
Descrizione:
POT 50 OHM 2W CARBON LINEAR
Bushing Thread 3/8-32
Actuator Diameter 0.249" (6.32mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Slotted
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.875" (22.23mm)
Series RV4
Power (Watts) 2W
Mfr Precision Electronics Corporation
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 50
Size - Body Round - 1.120" Dia (28.45mm)