RVA0G151MNG
Nichicon
Prodotto No:
RVA0G151MNG
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm
Ratings -
Series FPCAP, VA
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Nichicon
Capacitance 150 µF