RW2-053.3D/H2/B
Recom Power
Prodotto No:
RW2-053.3D/H2/B
Produttore:
Recom Power
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-3.3V 2W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 9V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.87" L x 0.49" W x 0.33" H (22.1mm x 12.6mm x 8.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 250mA, 250mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series ECONOLINE RW2 (2W)
Power (Watts) 2 W