RWR71SR100DRBSL
Vishay Dale
Prodotto No:
RWR71SR100DRBSL
Produttore:
Vishay Dale
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 0.1 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.812" L (4.75mm x 20.62mm)
Temperature Coefficient ±650ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 mOhms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR71S
Power (Watts) 2W
Package / Case Axial
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate R (0.01%)