RWR74SR499FRS73
Vishay Dale
Prodotto No:
RWR74SR499FRS73
Descrizione:
RES 0.499 OHM 5W 1% WW AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Temperature Coefficient ±650ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 499 mOhms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR74S
Power (Watts) 5W
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate R (0.01%)