RWR78S1050FSS73
Vishay Dale
Prodotto No:
RWR78S1050FSS73
Descrizione:
RES 105 OHM 10W 1% WW AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 105 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR78S
Power (Watts) 10W
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate S (0.001%)