RWR80S97R6FSS73
Vishay Dale
Prodotto No:
RWR80S97R6FSS73
Descrizione:
RES 97.6 OHM 2W 1% WW AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 97.6 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Power (Watts) 2W
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate S (0.001%)