RWR82S4990FMS73
Vishay Dale
Prodotto No:
RWR82S4990FMS73
Descrizione:
RES 499 OHM 1.5W 1% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 499 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR82S
Power (Watts) 1.5W
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate M (1%)