RWR89N2R49FSS73
Vishay Dale
Prodotto No:
RWR89N2R49FSS73
Produttore:
Vishay Dale
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 2.49 OHM 3W 1% WW AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.49 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR89N
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate S (0.001%)