RWS150B-5/CO2
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
RWS150B-5/CO2
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 5V 150W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.04" L x 3.70" W x 1.61" H (128.0mm x 94.0mm x 41.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 21 A
Series RWS-B (150W)
Power (Watts) 150W
Type Enclosed, Conformal Coated
Efficiency 79%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC