RWS600B-5/CO2
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
RWS600B-5/CO2
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 5V 600W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.48" L x 4.72" W x 2.40" H (190.0mm x 120.0mm x 61.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 100 A
Series RWS-B (600W)
Power (Watts) 600W
Type Enclosed, Conformal Coated
Efficiency 77%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC