RXM-916-ES
Linx Technologies Inc.
Prodotto No:
RXM-916-ES
Pacchetto:
Module
Descrizione:
RF RECEIVER FM/FSK 916MHZ MODULE
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Applications -
Data Interface PCB, Surface Mount
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Module
Antenna Connector PCB, Surface Mount
Modulation or Protocol FM, FSK
Series -
Sensitivity -102dBm
Memory Size -
Package / Case 16-SMD
Current - Receiving 6.5mA
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Data Rate (Max) 56kbps
Mfr Linx Technologies Inc.
Frequency 916MHz