S0603-8N2H2B
API Delevan Inc.
Prodotto No:
S0603-8N2H2B
Produttore:
API Delevan Inc.
Pacchetto:
0603 (1608 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 8.2NH 700MA 150MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 24 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 8.2 nH
Series S0603
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.8GHz