S1-0R036F1
Riedon
Prodotto No:
S1-0R036F1
Produttore:
Riedon
Descrizione:
RES 0.036 OHM 1% 1/2W 1913
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 36 mOhms
Series S
Power (Watts) 0.5W, 1/2W