S1210-272J
API Delevan Inc.
Prodotto No:
S1210-272J
Descrizione:
FIXED IND 2.7UH 464MA 750MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 40 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 464 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 750mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Series S1210
Type -
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 70MHz