S27S300D15Y
Tamura
Prodotto No:
S27S300D15Y
Produttore:
Tamura
Descrizione:
SENSOR CURRENT HALL 300A AC/DC
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Response Time 1µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 300A
Series -
Accuracy ±0.4%
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module, Single Pass Through
Sensor Type Hall Effect, Closed Loop
Linearity ±0.1%
Voltage - Supply ±12V ~ 20V
Output Ratiometric, Current
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 100kHz