S4924-472H
API Delevan Inc.
Prodotto No:
S4924-472H
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 830MA 550MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 830mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 44 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 830 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 550mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series S4924
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 70MHz