S4924-472K
API Delevan Inc.
Prodotto No:
S4924-472K
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 830MA 550MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 830mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 44 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.220" (5.58mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 830 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 550mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series S4924
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 70MHz