S4924R-182K
API Delevan Inc.
Prodotto No:
S4924R-182K
Descrizione:
FIXED IND 1.8UH 1.65A 140MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.65A
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 44 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.65 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Inductance 1.8 µH
Series S4924R
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 105MHz