S8JX-P60024N
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
S8JX-P60024N
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 600W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cULus, cURus, VDE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.49" L x 4.33" W x 3.62" H (164.8mm x 110.0mm x 92.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 27 A
Series S8JX-P (600W)
Power (Watts) 600W
Type Open Frame
Efficiency 78%
Mfr Omron Automation and Safety
Features Load Sharing, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC