S9S12P32J0MFT
NXP USA Inc.
Prodotto No:
S9S12P32J0MFT
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
48-QFN-EP (7x7)
Descrizione:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48QFN
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor HCS12
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 34
Peripherals LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 48-QFN-EP (7x7)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 4K x 8
Series HCS12
Package / Case 48-TFQFN Exposed Pad
Core Size 16-Bit
Mfr NXP USA Inc.
Connectivity CANbus, SCI, SPI
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
Data Converters A/D 10x12b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.72V ~ 5.5V