SA051C102JAR
KYOCERA AVX
Prodotto No:
SA051C102JAR
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 1000PF 100V X7R AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.118" L (2.30mm x 3.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SpinGuard® SA
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF