SA101A390KAA
KYOCERA AVX
Prodotto No:
SA101A390KAA
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 39PF 100V NP0 AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series SpinGuard® SA
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 39 pF