SA102C391KAR
KYOCERA AVX
Prodotto No:
SA102C391KAR
Descrizione:
CAP CER 390PF 200V X7R AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient X7R
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 390 pF