SA401C104JAA
KYOCERA AVX
Prodotto No:
SA401C104JAA
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 0.1UF 100V X7R AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" Dia x 0.400" L (3.81mm x 10.16mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SpinGuard® SA
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF