Casa / TVS Diodes / SA70CAHE3/54
minImg
SA70CAHE3/54
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SA70CAHE3/54
Pacchetto:
DO-204AC (DO-15)
Descrizione:
TVS DIODE 70VWM 113VC DO204AC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.4A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V