SC104-270
Signal Transformer
Prodotto No:
SC104-270
Produttore:
Signal Transformer
Descrizione:
FIXED IND 27UH 2.05A 100MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.44A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.05 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.406" L x 0.366" W (10.30mm x 9.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 27 µH