SC104B-121
Signal Transformer
Prodotto No:
SC104B-121
Produttore:
Signal Transformer
Descrizione:
FIXED IND 120UH 1.08A 396MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 690mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.08 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.429" L x 0.386" W (10.90mm x 9.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 396mOhm Max
Inductance 120 µH