SC1608C-3R3
Signal Transformer
Prodotto No:
SC1608C-3R3
Produttore:
Signal Transformer
Descrizione:
FIXED IND 3.3UH 2.61A 55MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 750mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.61 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 55mOhm Max
Inductance 3.3 µH