SC2506-4R7
Signal Transformer
Prodotto No:
SC2506-4R7
Produttore:
Signal Transformer
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 1.6A 145MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.364" L x 0.310" W (9.25mm x 7.87mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 145mOhm Max
Inductance 4.7 µH