SC32B-270
Signal Transformer
Prodotto No:
SC32B-270
Produttore:
Signal Transformer
Descrizione:
FIXED IND 27UH 680MA 660MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 405mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 680 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.161" L x 0.157" W (4.10mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 660mOhm Max
Inductance 27 µH