SC3316FH-4R7
Signal Transformer
Prodotto No:
SC3316FH-4R7
Produttore:
Signal Transformer
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 5.4A 18 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.250" (6.35mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.512" L x 0.394" W (13.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 18mOhm Max
Inductance 4.7 µH