SC39-12SRWA
Kingbright
Prodotto No:
SC39-12SRWA
Produttore:
Kingbright
Descrizione:
DISPLAY 7SEG 0.39" SGL RED 10DIP
Guida per l'utente
Color Red
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.512" H x 0.394" W x 0.276" D (13.00mm x 10.00mm x 7.00mm)
Millicandela Rating 17mcd
Product Status Active
Series -
Power Dissipation (Max) 75mW
Common Pin Common Cathode
Package / Case 10-DIP (0.300", 7.62mm)
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.39" (10.00mm)
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.85V