SC53FU-100
Signal Transformer
Prodotto No:
SC53FU-100
Produttore:
Signal Transformer
Descrizione:
FIXED IND 10UH 1.42A 140MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.42 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Inductance 10 µH