SCB25S15A-1A
NKK Switches
Prodotto No:
SCB25S15A-1A
Descrizione:
SWITCH PUSH DPDT 15A 125V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type Round, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 12.50mm Dia
Current Rating (Amps) 15A (AC)
Circuit DPDT
Mounting Type Panel Mount, Rear
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 125 V