SCB73C-100
Signal Transformer
Prodotto No:
SCB73C-100
Produttore:
Signal Transformer
Descrizione:
FIXED IND 10UH 2.52A 80 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.34A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.52 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.291" L x 0.291" W (7.40mm x 7.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max
Inductance 10 µH