SCMD4D10C-470
Signal Transformer
Prodotto No:
SCMD4D10C-470
Produttore:
Signal Transformer
Descrizione:
FIXED IND 47UH 300MA 2.8 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 400mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.252" L x 0.197" W (6.40mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.8Ohm Max
Inductance 47 µH