SCR125B-560
Signal Transformer
Prodotto No:
SCR125B-560
Produttore:
Signal Transformer
Descrizione:
FIXED IND 56UH 2.67A 150MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.38A
Inductance Frequency - Test 2.52 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.232" (5.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.67 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.516" L x 0.476" W (13.10mm x 12.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 56 µH