SCR74B-180
Signal Transformer
Prodotto No:
SCR74B-180
Descrizione:
FIXED IND 18UH 2.43A 100MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.29A
Inductance Frequency - Test 2.52 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.43 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.327" L x 0.295" W (8.30mm x 7.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 18 µH