SCRH105-4R7
Signal Transformer
Prodotto No:
SCRH105-4R7
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 4.21A 27MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.21 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.362" W (10.10mm x 9.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 27mOhm Max
Inductance 4.7 µH