SCRH4D14R-560
Signal Transformer
Prodotto No:
SCRH4D14R-560
Descrizione:
FIXED IND 56UH 370MA 1.8 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 210mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 370 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.8Ohm Max
Inductance 56 µH