Casa / Fixed Inductors / SDCHA1V6045-101-R
minImg
SDCHA1V6045-101-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
SDCHA1V6045-101-R
Descrizione:
IND SMD POWER 100UH 0.92A
In magazzino : 780
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.33A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 920 mA
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 456mOhm
Inductance 100 µH
Series SDCHA1V60
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 8.5MHz