Casa / Fixed Inductors / SDCL0603Q2N2BT02B03
minImg
SDCL0603Q2N2BT02B03
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
SDCL0603Q2N2BT02B03
Pacchetto:
0201
Descrizione:
FIXED IND 2.2NH 600MA 150MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 13 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 2.2 nH
Series SDCL0603Q-02-B
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 11GHz