Casa / Fixed Inductors / SDCL1608CR15JTDF
minImg
SDCL1608CR15JTDF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
SDCL1608CR15JTDF
Pacchetto:
0603
Descrizione:
FIXED IND 150NH 200MA 1.6OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.6Ohm Max
Inductance 150 nH
Series SDCL-D
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 550MHz